СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО СО КРИПТО ИЗМАМАТА ВО ХРВАТСКА: Тргувањето со криптовалути било само параван, BitLucky е пирамидална шема

Време зa читање: 5 минути Аферата со измамничката крипто-компанија BitLucky од Риека и натаму е во фокусот на јавноста во Хрватска, а надлежната домашна ...
| | веќе видена | слични

Деловниот колапс на компанијата „Битлаки“ од Риека, непознат за пошироката јавност, веќе го нарекуваат „најголемата криптоизмама во Хрватска“. Буразер, ...
| | веќе видена | слични

Во голема крипто измама која ја тресе Хрватска измамени се 800 лица. Украдени им се околу 70 милиони евра. Фирмата BitLucky која била само параван на ...
| | веќе видена | слични

отици Хрвати кои вложувале во криптовалути во компаннијата BitLucky изгубија над 15 милиони долари. Овие пари тие тешко ќе ги вратат бидејќи сопствениците на ...
| | веќе видена | слични

По написите во медиумите поврзани со крипто аферата која ја тресе Хрватска, и во која се измамени над илјада инвеститори и која е поврзана со работењето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО СО КРИПТО ИЗМАМАТА ВО ХРВАТСКА: Тргувањето со криптовалути било само параван, BitLucky е пирамидална шема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: