Луд натпревар во Англија: Шефилд се врати од 4:0 и преку пенали избори плеј-оф финале!


Натпревар за фудбалските анали се одигра вчера во Англија за пласман во Чемпионшип од Лига. Во првиот натпревар од полуфиналето Шефилд Венсдеј загуби од ...
| | веќе видена | слични

Како што одминува сезоната и како се познати финалистите во еврокуповите, така во Англија се играат фамозните баражи за пласман во погорна лига. Она што синоќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Шефилд Венсдеј во нестварен натпревар изборија пласман во финалето на плеј-офот во Лига 1. Шефилд Венсдеј, првиот полуфинален натпревар на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 347 | | | веќе видена

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 274 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 589 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 26 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 549 | | | веќе видена

Пронајдено е телото на велешанецот кој од вчера се водеше за исчезнат во близина на езерото Младост. - Денеска во 15.45 часот во СВР Велес било пријавено дека ...
сите 157 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски во вечерашното интервју за „360 степени“ ги отфрли обвинувањата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека „власта на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луд натпревар во Англија: Шефилд се врати од 4:0 и преку пенали избори плеј-оф финале!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: