Фотографиите на Битлси, снимени од Макартни се претставени пред отвoрањето на изложбата

Националната галерија на портрети откри пет фотографии од архивата со повеќе од 250 слики направени од Макартни во периодот од ноември 1963 до февруари 1964 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Галеријата „Остен“ денеска ќе реализира еднодневна изложба по повод 50-годишнината од смртта на Пабло Пикасо, со наслов, „ПИКАСО - керамики, цртежи и графики“ ...
| | веќе видена | слични

Во уметничката галерија „Безистен“ денеска е отворена изложбата „Македонија памети, никогаш да не се повтори“. Присутните имаа можност да се запознаат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје денеска ќе биде отворена изложбата „Врамена различност“ на Мартин Џепароски. Изложбата ги претставува истражувањата на авторот за различностите, но и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Самостојната изложба „Врамена различност“ од Мартин Џепароски ќе биде отворена во понеделник (3 април) во 19 часот во галерискиот простор на Порта Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1033 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 219 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографиите на Битлси, снимени од Макартни се претставени пред отвoрањето на изложбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: