Каде исчезна јајцето?


Објавата со јајце од 2019 година, која до неодамна беше објава со најмногу лајкови на Инстаграм, беше избришана од профилот на Инстаграм, именувана како ...
| | веќе видена | слични

Се испоставило дека се чинии од Пикасо од доцните 1940-ти. Таа ја споделила својата приказна на TikTok. Во видеото таа открива дека на почетокот воопшто не ...
| | веќе видена | слични

Во колумна која беше објавена во „Гардијан“, Томас Лидс опишал колку долго се борел со губењето на меморијата по сообраќајна несреќа и како хит од ...
| | веќе видена | слични

- Кога ќе се разбудите без ниту едно сеќавање додека другите ви кажуваат кој сте и што ви се случило, сфаќате што сте изгубиле. Овде започнува моето патување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1031 | | | веќе видена

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) денеска започна програма за помош на Украинците по пукањето на браната Нова Каховка, изјави директорот на ...
сите 389 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 222 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде исчезна јајцето?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: