Од патарини лани собрани 53, 2 милиони евра


Оваа слика ја добивме само од првата делница од Скопје кон Тетово. Одводните канали од средишниот дел на автопато се претрупани со ѓубре, па обилни врнежи би ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јавното претпријатие за државни патишта, кое е под владеење на ДУИ и СДС, плаќа најскапо косење на трева во регионот. Ова јавно претпријатие за договор за ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие за државни патишта под власт на ДУИ и СДС плаќа најскапо косење на трева во регионот. Ова јавно претпријатие за договор за косење на трева ...
| | веќе видена | слични

Ова јавно претпријатие за договор за косење на трева на македонските патишта одвојува 2 милиони евра, а цените по кои ги тарифира поединечните услуги се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ЈПДП со кое управуваат СДС и ДУИ плаќа 2,5 милиони евра за чистење покрај пат и косење на трева покрај пат. Цената со која што се плаќа за косење на еден метар ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски , на фејсбук објави детали од, како што го нарекува, „скандалозниот тендер на Македонија пат“, со кој ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски на својот фејсбук профил објави детали од скандалозниот тендер на Македонија Пат Неговата објава ја приложуваме во продолжение „Македонија ...
| | веќе видена | слични

Дури 25 пати е поскап тендерот за чистење и сечење гранки и косење трева спроведен од директорот на Македонски патишта од ДУИ, рече на денешната прес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 713 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 324 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 231 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 719 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од патарини лани собрани 53, 2 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: