Костадиновска-Стојчевска: МНТ заслужува да биде сместен во квалитетно изграден објект

Буџетот за култура треба да е уреден со закон за да не се крати за културните проекти. Кратењето на буџетот е заради обезбедување на платите на културните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот јазик е отворен прозорец кон различен поглед на светот, истакна министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на отворањето на новите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„ Додека го славиме Месецот на ф ранкофонијата тука во Македонија, ја препознаваме важноста од промовирање на францускиот јазик и култура “ , рече ...
| | веќе видена | слични

Останато

На предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница ќе донесе Одлука со која се утврдуваат највисоки цени на трговија на мало на хигенски ...
сите 281 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 82 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Мал чекор назад направи новиот министер за правда откако доби експресно предупредување од поголемите коалициони партнери дека внесувањето на Бугарите во ...
сите 390 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска-Стојчевска: МНТ заслужува да биде сместен во квалитетно изграден објект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: