СТРАНСКИТЕ КОМПАНИИ СЕ ПРИВЛЕЧЕНИ ОД КИНЕСКИОТ ПАЗАР - Кина на ново ниво во искористувањето на странските инвестиции

Фотографијата ја прикажува фабриката за флексибилно пакување во Хуижу, јужнокинеската провинција Гуангдонг, во сопственост на Амкор, глобален лидер во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тековните геополитички случувања може да имаат долгорочни последици врз глобализацијата, а тоа неповолно да се одрази особено на помалку развиените економии, ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија сака полабави правила за субвенции за зелената индустрија Александра Спасеска 11.02.2023 / 10:11 Бизнис Лидерите на ЕУ се согласија да ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија инвестира милијарди во инфраструктура во својот обид да ги замени руските горива со течен природен гас. Ова би можело да се покаже како ...
| | веќе видена | слични

Земјата инвестира повеќе од другите во градењето на својот синџир за снабдување со чиста енергија Поставен нов рекорд во вложувањето во алтернативни енергетски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Лидерите на ЕУ вчера го поддржаа зелениот индустриски план на Европската комисија како одговор на американскиот Закон за намалување ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на ЕУ се согласија да обезбедат „таргетирана, привремена и пропорционална“ поддршка за да се обезбеди иднината на Европа како производствена база за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соочени со конкуренцијата од огромниот инвестициски план на Вашингтон за зелена технологија, европските лидери денеска го отворија патот кон релаксирање на ...
| | веќе видена | слични

Вработените ги тестираат дисплеј панелите на новата генерација на Konka во Европскиот индустриски град Ченгду во провинцијата Сечуан во март 2020 година. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
сите 472 | | | веќе видена

Многу пати досега се покажа дека пребројувањето пратеници е многу слаба страна на Христијан Мицкоски. Броеше Мицкоски 61 пратеник кои ќе гласале за распуштање ...
сите 320 | | | веќе видена

По победата над Малта, фудбалската репрезентација на Македонија има нов предизвик, утре од 18 часот играме пријателски меч со Фарските острови. Македонија Иако ...
сите 210 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 334 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 177 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат. Успешно се ...
сите 95 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТРАНСКИТЕ КОМПАНИИ СЕ ПРИВЛЕЧЕНИ ОД КИНЕСКИОТ ПАЗАР - Кина на ново ниво во искористувањето на странските инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: