Гаши: Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса ќе разговараме за останување или напуштање на владата


Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски граѓаните добро знаат кој со кого е во коалиција. Тој во гостувањето на ТВ24 кажа дека Мицкоски се однесува како ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и портпарол на СДСМ Дарко Каевски, во емисијата „24 Анализа“ на телевизија 24 истакна дека е постигнат договор на програмските принципи како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Овој собраниски состав нема мандат од граѓаните за да се има промена на Устав. На пример вчера и денес има во Собранието шведска делегација, и ние ...
| | веќе видена | слични

Во 18:00 часот во централните канцеларии на Алијанса за Албанците почнува состанок на партиското Централно претседателство, при што ќе се објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Најодговорно тврдам дека единствената европска опција во рамки на Собранието е опозицијата. Видете како се изместуваат работите, тие се проевропски ама под ...
| | веќе видена | слични

Да разјасниме по стоти пат, а тоа е дека со оваа пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“ нема да има уставни измени. Нема ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гаши: Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса ќе разговараме за останување или напуштање на владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: