20 години прават ршум со функции и пак не им чини, вели Ахмети за „огнените“ во ДУИ


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети , ги коментираше сопартијците од т.н. „Огнена група“ во неговата партија, велејќи дека „останале на власт 20 години и правеле ршум“. ...
| | веќе видена | слични

ДУИ ја нема исполнето изборната програма. Според потпретседателот на партијата Изет Меџити кој е дел од т.н. „огнена група“ не се исполнети петте главни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставниците на „Огнената група“ во ДУИ вчера на средбата во скопското село Љуботен, како што објави припадникот на „Огнената група“ и потпретседател на ДУИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ДУИ и пратеник од огнената група, Изет Меџити пред партиското членство во Гостивар изјави дека ова незадоволство кое го изразуваат ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ДУИ и пратеник Изет Меџити се заканува дека обидот на власта со помош на Алијанса за Албанците да дојде до 80, може да ја урне владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време кога власта има 64 пратеници, за да го спаси Артан Груби, зема пратеници од опозицијата, што значи дека Алијанса е за Артан, а не за Европа, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 221 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 162 | | | веќе видена

Доајенот на македонското глумиште Димче Мешковски почина по долго боледување во својот дом во Лос Анџелес, САД. Колегите актери преку социјалните мрежи се ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Агенцијата за национална ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20 години прават ршум со функции и пак не им чини, вели Ахмети за „огнените“ во ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: