ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Благојче Атанасовски: Беа антички Македонци, а сега некои од нив се Бугари


Гледаме дека првенците или одговрните лица во бугарските клубови во Македонија се членови на ВМРО-ДПМНЕ и од социјалните мрежи дознаваме дека не така одамна, ...
| | веќе видена | слични

Напразни се апелите на македонската страна за деескалација на состојбата, Бугарија и натаму ќе користи разни ситуации во обид да ги наметне своите цели во ...
| | веќе видена | слични

Политичките елити во Македонија и Бугарија на моменти се однесуваат како да не ја забележуваат сложената ситуација во соседната земја, не ги „премеруваат“ ...
| | веќе видена | слични

Политичките елити во Северна Македонија и Бугарија на моменти се однесуваат како да не ја забележуваат сложената ситуација во соседната земја, не ги ...
| | веќе видена | слични

„Кој се грижи за македонскиот Устав и како македонското државно устројство се брани и се заштитува од оние, од кои тоа најмногу се очекува? Притисоците и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кинескиот претседател Си Џинпинг, по тридневната посета, вчераутро си замина со авион од Москва. Иако сѐ уште е рано за давање заклучоци за неговата посета, ...
сите 231 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) од 13.03 до 19.03.2023 година изврши над 650 инспекциски надзори на целата територија на државата при што наплати и издаде ...
сите 302 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 100 | | | веќе видена

Вчера на потпишувањето на грантот од ЕИБ, за изградба на пречистителната станица во Скопје, паднаа маските и сите лаги, кои беа упатени кон лидерот на ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 13 | | | веќе видена

На 23 март во 1940 година во селото Мрсна, кај Серез, Егејска Македонија, е роден Ристо Шишков, македонски драмски, филмски и телевизиски актер, еден од ...
сите 49 | | | веќе видена

Јавноста е преплавена со вести за финансиски проблеми во банките во САД и Европа, кои од друга страна го поттикнуваат порастот на цените на криптовалутите. ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Аналена Баербок, министерката за надворешни работи на Сојузна Република Германија, која престојува во ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Благојче Атанасовски: Беа антички Македонци, а сега некои од нив се Бугари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: