ЕСМ за февруари гас ќе набавува од „Балкан Јутилитис“

За набавките на природен гас за јануари и за февруари државата потпиша дека плати или ќе плати три милиони евра повеќе од берзанската цена на гасот за овие два ...
| | веќе видена | слични

Веќе втор месец по ред се потврдуваат прогнозите дека државата ќе троши повеќе јавни средства за набавка на гас. Па така, о ткако за јануари потпиша договор со ...
| | веќе видена | слични

Цената на гасот на светските берзи моментално е 60 евра за мегаватчас и е драстично пониска од фиксната цена што Македонија ѝ ја плаќа на бугарската компанија ...
| | веќе видена | слични

Во месец февруари следува ново намалување на цените на природниот гас, известија од „Макпетрол“ АД Скопје преку соопштение за медиуми. Ова намалување ќе се ...
| | веќе видена | слични

„Балкан Јутилитис“ која гја снабдува ЕСМ Продажба асио гас, сака да тргува со електрична енергија, дознава „ Фактор “. Бугарфската компанија „Балкан Јутилитис ...
| | веќе видена | слични

Балканската компанија „Балкан Јутилитис“, која ги добива месечните повици за снабдување со природен гас на ЕСМ Продажба, сака да тргува со електрична енергија, ...
| | веќе видена | слични

Малопродажната цената на погонското гориво за моторни возила, Метан (CNG), кој се продава на бензинските станици на „Макпетрол“ се намалува за 41 денар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената наприродниот гас на светските берзи, од „Макпетрол“ АД Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 169 | | | веќе видена

Нуклеарниот физичар и поранешен пратеник Тончи Тадиќ ја коментираше посетата на кинескиот претседател Шји Џјинпинг на Москва за N1. „Кина е голема сила и во ...
сите 187 | | | веќе видена

По лебот, тестенините и дел од млечните производи, од вчера замрзнати се цените и на оризот и јајцата, а Владата анализира дали со бранот замрзнувања на цените ...
сите 256 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 781 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не е чесно ова што т.н. огнена група му го прави на лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој, како што кажа, 20 ...
сите 148 | | | веќе видена

Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг во петокот издаде налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин, обвинувајќи го дека е одговорен за воените ...
сите 224 | | | веќе видена

Ископаниот тунел на затворениците во Идризово кој беше откриен вчера, беше причина за бум во медиумите во регионот. Еве како известуваа тие за инцидентот во ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ за февруари гас ќе набавува од „Балкан Јутилитис“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: