Во Србија е прогласена епидемија на сипаници, болните се главно невакцинирани

Надлежните повикаа да се вакцинираат сите лица од 12 месеци до 18 години. Маја Ристовиќ, доктор на Инфективната клиника КБЦ, посочува дека е потребно да се ...
| | веќе видена | слични

Во Србија постои страв дека може да се појави епидемија на морбили, но сега се шири и норовирусот, познат како „ферари“. Во Србија се појавија мали сипаници и ...
| | веќе видена | слични

Драматична е состојбата со менталното здравје кај децата особено во периодот после Ковид-19. Пандемијата придонесе за целокупното нарушување на менталното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 632 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 366 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија е прогласена епидемија на сипаници, болните се главно невакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: