Додик за „Заедницата на српски општини“ во Косово: Еден ден тоа ќе биде Република Српска


Претседателот на ентитетот Република Српска Милорад Додик, оцени дека претседателот на Србија Александар Вучиќ, успеал прашањето за Косово од губитничка ...
| | веќе видена | слични

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил , вечерва оцени дека земјата веќе се определила за Западот и дека, како што наведе, врската на Србија со ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти во изјава за француската агенција „АФП“ најави дека ќе се спротивстави „на сите обиди за уцена на Западот во врска со крајниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Спроведувањето на меѓународната правна обврска за формирање на Заедницата на српските општини (ЗСО), заедно со враќањето на српските претставници во косовските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комитетот за надворешни работи на британскиот парламент одржа седница на која се разговараше за ситуацијата на Западен Балкан и политиката на Лондон кон овој ...
| | веќе видена | слични

Претходно медиумите објавија дека пратениците на 2 февруари треба да расправаат за Косово и оти во работата на седницата ќе учествува и претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Српската редакција на „Еуроњуз“ денеска објави дека САД апелирале одредени земји-членки на Советот на Европа (СЕ) да спречат влез на Косово во СЕ, сè додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 595 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 365 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додик за „Заедницата на српски општини“ во Косово: Еден ден тоа ќе биде Република Српска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: