Нов закон за сообраќај во Србија: Пешаците кога зборуваат на мобилен ќе мораат да го држат лактот блиску до телото, нема гушкање со друг пешак на тротоар

Во Србија е во подготовка нов закон за безбедност во сообраќај кој главно се однесува на однесувањето на пешаците. Еве некои најважни одредби. - Кога сакаат да ...
| | веќе видена | слични

Виторе Наумовска од тетовско Непроштено се` уште моли по болничките установи да и` биде поставен вештачки колк и потребните протези за левата нога, откако во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници ...
сите 267 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 173 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 187 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена

Автомобил марка „мерцедес“ удри во пешак вечерва на булеварот „Борис Трајковски“. Несреќата се случила во близина на Цементара. Сведоци на настанот посочуваат ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов закон за сообраќај во Србија: Пешаците кога зборуваат на мобилен ќе мораат да го држат лактот блиску до телото, нема гушкање со друг пешак на тротоар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: