Гир: Државата е на крстопат


Откако меѓународната јавност, особено амбасадорите на најголемите партнери на Македонија станаа се погласни дека државата мора да се избори со корупцијата, ...
| | веќе видена | слични

Со цел да расчисти со кадрите кои се уште се под директна контрола на Зоран и Вице Заев требало да биде искористена изјавата на американската амбасадорка ...
| | веќе видена | слични

Привремено е одложена финалната пресметка меѓу таканаречените Скопско и Струмичко крило во Социјалдемократскиот сојуз, тврдат партиски извори кои себе си се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката на претседателот на Владата, задолжена за политики и добро владеење Славица Грковска денеска оствари средба со холандскиот амбасадор во земјава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го зголеми буџетот и капацитетите, останува на судиите и на јавните обвинители да ја завршуваат својата обврска со интегритет, да не бидат подложни на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, се сретна со Дирк Јан Коп, ...
| | веќе видена | слични

„Една од седумте глави на ламјата, наречена корупција, се наоѓа во Обвинителството!“ – се вели во анализата со наслов „Јавно обвинување за јавните обвинители“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Унапредување на транспарентноста, зајакнување на довербата на граѓаните во институциите преку професионална, ефикасна и одговорна работа, воведување закони и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гир: Државата е на крстопат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: