„Амазон“ на суд зашто им го „краде“ бакшишот на своите возачи-доставувачи

Компанијата „Амазон“ се најде на суд за наводно кражба на бакшиш од возачи кои вршат испорака преку неговата услуга Flex, за да ги намали трошоците за работна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можеби Џесика би била добредојдена во Германија со оглед на недостигот на квалификувана работна сила и празниот пазар на труд? Оваа млада жена моментално живее ...
| | веќе видена | слични

Испораките стануваат сè побарани во Србија, а менаџерот за односи со јавноста на Инфостуда, Милош Турински изјави дека на таа платформа годишно се појавуваат ...
| | веќе видена | слични

Последните години во Германија има тренд на предвремено пензионирање, па владата ќе се обиде да го зголеми бројот на работници кои ќе работат до 67 години, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 302 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 275 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 173 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Амазон“ на суд зашто им го „краде“ бакшишот на своите возачи-доставувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: