Дојави за бомби во 9 училишта и во НБРМ


2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во врска со дојавите за бомби кои станаа секојдневие на денешната прес-конференција изјави дека се на пат да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во текот на денешниот ден добиени се дојави за поставени експлозивни направи 17 основни и 22 средни училишта во Скопје и во осум основни и едно средно во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спаосвски изјави дека денеска има повторно дојави за бомби во неколку училишта во Скопје и во Куманово, како и дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ајде Нова година, ги скратуваме часовите“ – директорка на основно училиште без паника ги евакуираше учениците Александра Спасеска 15.12.2022 / 15:48 ...
| | веќе видена | слични

Нема потреба за свикување на Советот за безбедност поради зачестените дојави за бомби. Сите надлежни органи се максимално ангажирани и не допуштаат никаква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја решивме мистеријата дали има бугарска делегација во РСМ - има, коментираше Демерџиев за неговото присуство во живо во Скопје. Тој лично изјави дека ...
сите 548 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 493 | | | веќе видена

Првиот човек на македонската полиција, Оливер Спасовски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека преку VPN е многу тешко, скоро невозможно да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 243 | | | веќе видена

Учтиво, културно, достоинствено. Вака ВМРО-ДПМНЕ ќе го чествува денот на раѓањето на Гоце Делчев, рече Сашо Клековски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 172 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дојави за бомби во 9 училишта и во НБРМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: