ГИ СПРЕМИВТЕ ЛИ СКИИТЕ - сезоната наскоро почнува, домашните туристички центри подготвени


Подготовките за новата ски сезона веќе се завршени. Инволвираните велат дека нивната задача е завршена, сега се очекува пристигнувањето на гостите и снегот. ...
| | веќе видена | слични

Ски-центарот Копаоник мораше да престане со работа веќе во првиот викенд.Отворањето за скијање на Копаоник помина неславно – веќе првиот ден атмосферата беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почетокот на зимската сезона значи и ставање во полн погон на членовите на МАИСС – Македонска Асоцијација за инструктори за снежни спортови. Тоа е здружение ...
| | веќе видена | слични

Попова Шапка е спремна за зимската сезона, која официјално ќе почне на 15-ти, или 20 декември. Направени се на време сите потребни инспекции, сите технички ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 188 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 322 | | | веќе видена

Немам дилема дека Европската Унија е најдобрата можност од оние понудените за иднината на земјата во која растев и во која живеам. Причините за тоа се ...
сите 191 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГИ СПРЕМИВТЕ ЛИ СКИИТЕ - сезоната наскоро почнува, домашните туристички центри подготвени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: