Ковачевски делеше јаболка на учениците откако Русија го забрани увозот од Македонија

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и со градоначалникот на Центар, Горан ...
| | веќе видена | слични

Доколку проектот Здрава ужинка за сите основци стане пракса и добие континуитет низ претстојните години повеќе од сигурно е дека ќе биде позитивно и применливо ...
| | веќе видена | слични

Екс вицепремиерот за корупција Љупчо Николовски во чие време Македонија се најде на рекордно високо катастрофално место на глобалната листа на корумпирани ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделие Љупчо Николовски кој до пред една година беше вицепремиер за корупција и е еден од најзаслужните за корупцијата во Макеоднија, со цел ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со преспанското јаболко е катастрофална. Ова е ставот на првиот човек на општина Ресен, откако Русија на 01 декември воведе забрана за увоз на ...
| | веќе видена | слични

Започнавме една нова приказна, која на мое задоволство наиде на голема поддршка од јавноста. Преку програмата за откуп на свежо овошје, вршиме откуп на 743.000 ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 444 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 358 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски делеше јаболка на учениците откако Русија го забрани увозот од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: