Цените на нафтата пораснаа по одлуката на групата ОПЕК+

2 копии

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата денес се зголемија за повеќе од 1% , бидејќи клучниот гасовод што ги снабдува Соединетите Американски Држави остана ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Енергетската криза што ја зафати Европа може да се влоши во текот на следните години бидејќи последиците од руската војна во Украина ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Санкциите за извозот на нафта на Венецуела и Иран, а сега и Русија, доведоа до пораст на профитабилна црна трговија со нафта, во која ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата и натаму го следи минатонеделниот пад од повеќе од 11 отсто. Ова се најниските нивоа годинава, бидејќи трговците се плашат од рецесија, а со ...
| | веќе видена | слични

На светските пазари, цените на нафтата паднаа за повеќе од 11 отсто минатата недела, спуштајќи се на најниските нивоа оваа година, бидејќи трговците стравуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата беа стабилни во петокот, иако и двете одредници се упатија кон неделна загуба поради загриженоста поради слабите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 595 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 76 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 239 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата пораснаа по одлуката на групата ОПЕК+

Од:
До кого (е-маил):
Порака: