Андоновски: Ако Арсовска смета дека се потребни избори за Советот на Град Скопје тогаш нека поднесе оставка и да одиме на заеднички избори


„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
| | веќе видена | слични
9 копии

– Решавање на дневни, менаџерски проблеми, како што е овој со превозниците, тоа не е работа на Владата, тоа треба што поскоро да го реши градоначалничката и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За само една година локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје создаде хаос, заглавен и нефункционален град, без соодветен јавен превоз, со јавни претпријатија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес очекувавме дека барем младиот Дарко Каевски ќе смогне сили и ќе побара оставка од Данела Арсовска. Но, на Каевски, Ковачевски и СДС криминалот и ...
| | веќе видена | слични

Шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски потврдува дека освен рацете во медот, друго ништо не го интерисира.  Штом се спомнат тендери во Скопје Мицкоски е ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денес одлучи да излезе на прес-конфренција преку која упати пораки до СДСМ и Дарко Каевски. Оттаму велат дека најмалку што очекуваат е ...
| | веќе видена | слични

Сите ја паметиме вечерта од прославата на победата на Данела пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ, со зурли и тапани. Таа во бел капут, Мицкоски во џемперче. Цело скопје ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Го доведоа градот до колапс, со блокирани сообраќајници, нефункционални институции, а тие наместо да работат за граѓаните се караат за провизии и тендери, за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одговорни за хаосот во Скопје се партнерите од коалицијата Тачела. Всушност оваа коалиција стои зад кадрите на СДС дополнети со ликови од ДУИ, ГРОМ и Левица ...
| | веќе видена | слични

Во толку „обемното“ соопштение на СДС поврзано со Данела Арсовска, ниту еднаш не го сретнавме зборот ОСТАВКА. Тоа само го потврдува фактот дека коалицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновски: Ако Арсовска смета дека се потребни избори за Советот на Град Скопје тогаш нека поднесе оставка и да одиме на заеднички избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: