Приватните превозници на протест пред ЈСП и на средба со Советот на Град Скопје


Веќе петти ден приватните превозници не сообраќаат поради неисплатениот долг на Јавното сообраќајно претпријатие кон нив, а денеска ќе одржат и мирен протест ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

В.д. директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Александар Стојковски во интервју за МИА вели дека долгот кон приватните превозници го наследил кога стапил ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници на денешниот протест пред бараките на Град Скопје ѝ понудија на градоначалничката Данела Арсовска да им се исплати дел од долгот од 1,5 ...
| | веќе видена | слични

В.д. директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Александар Стојковски вели дека откако стапил на функцијата пред 6 месеци редовно се исплаќани обврските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако не бевме примени на средба во Град Скопје, по извесно време ги отстранивме автобусите од „Илинденска”. Ако нема некој договор во меѓувреме овие два ...
| | веќе видена | слични

Автобусите на приватните превозници од 6 часот утринава беа паркирани на булеварот „Илинден“ од семаформите после Влада до „МИ-ДА“. Како што беше и најавено, ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници се спремни да почнат со вршење на превозот оној момент кога ќе им биде расчистен долгот, односно барем некој дел од долгот за да може да ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници се откажаа од блокирање на градот поради барањата на граѓаните, но и поради молбите да има проток на движење за граѓаните и за децата кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски и Арсовска создадоа хаос во главниот град. Денеска Скопје е целосно парализиран град. Најфреквентните крстосници во градот се целосно ...
сите 244 | | | веќе видена

Приватните автобуски превозници преку социјалните мрежи упатија извинување до граѓаните на Скопје за попреченото движење низ градот, откако изутрина од шест ...
сите 175 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 326 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватните превозници на протест пред ЈСП и на средба со Советот на Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: