Стојковски од ЈСП: Долгот кон приватните превозници е наследен, треба да се подмири


В.д. директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Александар Стојковски во интервју за МИА вели дека долгот кон приватните превозници го наследил кога стапил ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повеќе од една година не само што нема нови проекти, туку Град Скопје не може да ги сервисира ниту основните услуги. За првпат во историјата, граѓаните на Град ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Секој ден е се поочигледна криминаланата и тендерска коалиција на СДС и Данела Арсовска, коалицијата Тачела. Се надеваме дека денес СДС и Ковачевски ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски освен рацете во медот, друго ништо не го интерисира и тоа го потврдува и тој самиот. Веднаш штом се спомнат тендери поврзани со Град Скопје, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Решавање на дневни, менаџерски проблеми, како што е овој со превозниците, тоа не е работа на Владата, тоа треба што поскоро да го реши градоначалничката и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата нема начин да им помогне на приватните превозници. Тие доставија барање за средба со премиерот за тој лично да им помогне за решавање на проблемот, но ...
| | веќе видена | слични

За само една година локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје создаде хаос, заглавен и нефункционален град, без соодветен јавен превоз, со јавни претпријатија ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници поминаа уште една ноќ во своите автобуси во знак на протест, но овојпат само пред Град Скопје. Протестот трае веќе 6 дена, но решение за ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денес одлучи да излезе на прес-конфренција преку која упати пораки до СДСМ и Дарко Каевски. Оттаму велат дека најмалку што очекуваат е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 425 | | | веќе видена

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 497 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 431 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојковски од ЈСП: Долгот кон приватните превозници е наследен, треба да се подмири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: