Меркел сакала да иницира руско-украински разговори, но веќе немала авторитет

Поранешната германска канцеларка, Ангела Меркел, изјави дека пред заминувањето од функцијата сакала да воспостави европски формат разговори за решавање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владимир Путин многуверојатно би можел да ги искористи евентуалните мировни преговори за обнова на војската пред да почне нова серија напади. На ова предупреди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белата куќа ја појасни изјавата што американскиот претседател Џо Бајден ја даде претходно, истакнувајќи дека американскиот претседател во моментов не планира ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на германскиот канцелар Олаф Шолц дека масовните напади на Русија врз енергетската инфраструктура на Украина се ...
| | веќе видена | слични

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу денеска изјави дека до пролет очекува јасна слика за војната во Украина. – Сега Украина напредува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Тој нема намера да разговара со Путин во овој момент“, изјави Џон Кирби, портпарол на Советот за национална безбедност на Белата куќа. „И како што (Бајден) ...
| | веќе видена | слични

Балата куќа во петокот ја појаснуваше изјавата којашто ден претходно ја даде американскиот претседател Џо Бајден наведувајќи дека тој засега не планира да ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека на руската армија и треба одмор на фронтот во Украина. Ова и дава шанса на украинската армија да напредува. Но, за тоа на Киев му треба повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 353 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел сакала да иницира руско-украински разговори, но веќе немала авторитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: