Се чини дека на руската армија и треба одмор на фронтот во Украина. Ова и дава шанса на украинската армија да напредува. Но, за тоа на Киев му треба повеќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Руските сили го уништија градот Бахмут на истокот на Украина, изјави претседателот Володимир Зеленски, а украинската армија тврди дека Русија продолжува со ...
| | веќе видена | слични

Тешките борби продолжуваат во источна и јужна Украина, претежно во регионите нелегално анектирани од Русија во септември.Асошиетед прес објави дека ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во вечерното обраќање рече дека ситуацијата во клучните области на фронтот во Донбас е тешка и дека Русите практично ...
| | веќе видена | слични

Ракети и гранати беа истрелани врз позициите на украинската армија во источниот дел од Бахмут, по што уследи пробив на руската пешадија, додека Украинците ...
| | веќе видена | слични

Руските сили од ова лето водат немилосрдна битка за Бахмут, обидувајќи се да го освојат, но не успеваат и покрај помошта на паравоената група Вагнер, додека ...
| | веќе видена | слични

Руските сили го гранатираат целиот фронт во регионот Доњецк, кажа регионалниот гуверенр Павло Куриленко, што се смета за обид на Москва да обезбеди барем дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чекајќи го МРАЗОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: