Втор ден собраниска комисиска расправа за Предлог-буџетот за 2023 година


Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска треба да ја продолжи расправата за Предлог-буџетот за 2023 година. Комисијата ја почна дебатата завчера, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес на Комисијата за финансирање и буџет се изгласа позитивно амандманот со кој се бара зголемување на платите на вработените во администрацијата за 15%, ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниската Комисија за финасирање и буџет вечерва едногласно усвои амандман на Предлог буџетот за 2023 година за прераспределба на милион и седумдесет и две ...
| | веќе видена | слични

Денес на Комисијата за финансирање и буџет се изгласа позитивно амандманот со кој се бара зголемување на платите на вработените во администрацијата за 15%. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет попладнево ја продолжи амандманската расправа по Предлог буџетот за 2023 година, но беше објавена пауза веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Обнова на Македонија го поднесе овој амандман на барање на Сојузот на синдикатите на Македонија. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет во рамките на денешната амандманска расправа за Предлог-буџетот за 2023 година не го усвои амандманот поднесен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Вчерашниот прес на економскиот тим на Владата е најголемата потврда за хаосот и неспособноста. После 3 месеци најави за некакви даночни реформи со кои ги ...
| | веќе видена | слични

Вчера победија граѓаните, вчера победи стопанството, а Таче и СДСМ капитулираа. Прогресивен данок нема да има и тоа е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е политичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 350 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 440 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден собраниска комисиска расправа за Предлог-буџетот за 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: