Се простува ли Тупанчевски од Владата или само пишува статуси за животот?

Министерот за правда Никола Тупанчевски, невообичаено за него, објави дискутабилен статус на Фејсбук, кој многумина го протолкуваа како негово заминување од ...
| | веќе видена | слични

„Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција во Владата изјави дека не остварил средба со вршителот на должноста претседател на Алијансата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имено, пред неколку денови премиерот изјави дека разговорите со АА во контекст на европската иднина на земјата ќе продолжат и доколку се усогласат по клучните ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Немаме разговори со Алијанса за Албанците. Сите дискусии кои се водат се шпекулации а јас и Министерството не се занимаваме со тоа. Важно е реформите да течат, ...
| | веќе видена | слични

„Нема ништо конкретно во поглед на проширувањето на владејачката коалиција. Албрим Алити од Алтернатива вели дека нема разговори со Алијансата за Албанците и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и потпретседател на Алтернатива, Адмирим Алити тврди дека не разговарале со Алијанса за Албанците за влез на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Нема такви разговори во Владата, сè тече нормално исто како што беше и во јануари кога владиното мнозинство имаше 64 пратеници. Исто е и денеска. Сè друго се ...
| | веќе видена | слични

Партијата ДОМ во следниот период ќе промовира и ќе бара усвојување законско решение со кое ќе се овозможи енергетска демократија, односно формирање енергетски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 510 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 38 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се простува ли Тупанчевски од Владата или само пишува статуси за животот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: