Скопјанец потрошил 300 евра од туѓа платежна картичка

10 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Н.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против 21-годишната С.Ш. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешки дела против ...
| | веќе видена | слични

27-годишен скопјанец доби кривична пријава откако полицијата при претрес на неговиот автомобил нашла пиштол кој тој го имал без дозвола, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Ф.Р.(42) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Тој, на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава за Ш.С.(18) од с.Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 17.09.2022 било пријавено ...
| | веќе видена | слични

18-годишен жител на тетовското село Ларце доби кривична пријава откако ја уценувал неговата малолетна девојка со објавувањето на нејзини недолични фотографии, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец потрошил 300 евра од туѓа платежна картичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: