Буфон навива за Камерун на Мундијалот, поради Н’Коно станал голман


Голманот на Парма и поранешен италијански репрезентативец Џанлуиџи Буфон повтори дека ќе ја бодри фудбалската репрезентација на Камерун на Светското првенство ...
| | веќе видена | слични

Како што се загрева Светското првенство во фудбал во Катар, во земјата се одржува и многу поинаков натпревар, пишува Би-Би-Си . Камили од соседните земји ...
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ е една од најжестоките навивачки на српската репрезентација на Светското првенство во фудбал што се одржува во Катар. Затоа и не е чудно што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скандалот од Светското првенство во Русија во режија на Ѓердан Шаќири и Гранит Џака, кои за време на прославата директно ги испровоцираа српските навивачи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гранит Џака по мечот зборуваше за поразот од Бразил. Како што вели тој, направиле се што е во нивна можност да освојат поволен резултат. „Многу сме разочарани. ...
| | веќе видена | слични

Србија вчера одигра лошо против Бразил без ниту еден шут на голот. Избраниците на Пикси не го повторија успехот на репрезентацијата на Југославија на првото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 167 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буфон навива за Камерун на Мундијалот, поради Н’Коно станал голман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: