Бислимоски: Доколку се одржи планираното производство не верувам дека ќе има поскапување на струјата на регулираниот пазар


Доколку АД ЕСМ го одржи планираното производство на електрична енергија не верувам дека по 31 декември ќе има потреба од зголемување на цената на струјата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Заклучно со вчерашниот ден, потпишани се вкупно 3.800 договори со ЕСМ снабдување ДООЕЛ Скопје, информираше денеска на прес-конференција помошник-директорот за ...
| | веќе видена | слични

З аклучно со вчерашниот ден се потпишани вкупно 3.800 договори со ЕСМ за парното греење, а новите договори се поставени на страната на ЕСМ Снабдување. ...
| | веќе видена | слични

Што се однесува до концептот не е само позициите, контактите и така натаму, концептот кој што го понудивме се темелеше на основната претпоставка дека ќе имаме ...
| | веќе видена | слични

Новите договори за парно греење за скопјани се поставени на страната на ЕСМ Снабдување на следниот линк , соопшти фирмата. Потребно е потрошувачите да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Доколку се одржи планираното производство не верувам дека ќе има поскапување на струјата на регулираниот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: