На југоисточниот дел на Австралија му се закануваат поплави


Фотографиите од езеро во Австралија направени во временска дистанца од неколку децении покажуваат драстична разлика предизвикана од неодамнешните поплави. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викторија е најтешко погодената австралиска држава, а некои градови забележаа највисоко ниво на вода во изминатите неколку децении, објави АП.И државите Нов ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
2 копии

Австралискиот премиер Ентони Албанезе ги посети поплавените делови на австралиската држава Викторија, вклучувајќи го и градот Мелбурн. Локалните власти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предупредувањата за поплави се во сила за големи делови од државата Викторија, јужен Нов Јужен Велс и северните делови на островската држава Тасманија, откако ...
| | веќе видена | слични

Во југоисточна Австралија и денеска се во сила предупредувањата за вонредна ситуација откако поплавите предизвикани од повеќедневните обилни дождови зафатија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 540 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 186 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 172 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На југоисточниот дел на Австралија му се закануваат поплави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: