Во поплавите во Нигерија, од јуни до сега, загинаа 500 лица, а над 1,4 милиони се раселени

Повеќе од 500 луѓе загинаа од јуни досега во најголемите поплави во Нигерија во последната деценија, при што обилните врнежи принудија 1,4 милиони луѓе да ги ...
| | веќе видена | слични

Најмалку три лица загинаа по лизгање на земјиште во Ел Кастињо во Маракај. Оштетени се над 50 домови и автомобили. Непогодата се случува по само една недела од ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
2 копии
6 копии
6 копии

Во Јужен Судан, земја која се бори со тешка криза со глад поради честите поплави и вооружените конфликти, околу 1,4 милиона деца, на возраст под пет години, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 506 | | | веќе видена

„Отсуството на државна стратегија нѐ доведе до точка на студена војна со Бугарија. Згора на тоа Македонија има блокирани европски интеграции и e поставена во ...
сите 436 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во поплавите во Нигерија, од јуни до сега, загинаа 500 лица, а над 1,4 милиони се раселени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: