ОЈО: Жител на Бродец осомничен за измами

10 копии
12 копии

Со изведување на докази предложени од Обвинителството денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис ...
| | веќе видена | слични

Тие се доказ на обвинителството, а претходно сведочеше Здравко Теодоров, кој за време на кобната ноќ пуштал музика во дискотеката. Стоел како што рече на место ...
| | веќе видена | слични

Денеска продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во скопскиот Градски парк. Се изведуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Диџејот Здравко Теодоров што вечерта кога се случило претепувањето на ракометарот Денис Тот, пуштал музика во диското, кажа дека внатре немало нарушување на ...
| | веќе видена | слични

Во Основниот кривичен суд во Скопје, продолжи судењето за убиствотона хрватскиот ракометар Денис Тот. Во судницата денеска се изведуваа доказите предложени до ...
| | веќе видена | слични

Продолжи судењето за убиството на ракометарот Тот, Обвинителството изведува докази Дарко Лазаревски 17.10.2022 / 12:52 Македонија Со изведување на докази ...
| | веќе видена | слични

Се изведуваат видео материјали на кои се гледаат случувањата пред дискотеката на кобната ноќ на 7 април во периодот од 3:25 до 3:45 часот. Претходно, на ...
| | веќе видена | слични

Третата камера од диското „Привилиџ“ ги снимило сите удари кои обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Лефковска и Андреј Костовски му ги задале на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во дневникот на ТВ Сител вечерва, одговарајќи на прашањата во врска со тензиите околу одбележувањето на 151 ...
сите 447 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 362 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин за време на денешниот говор по повод 80-годишнината од решавачката битка за Сталинград, денешната борба против Украина и ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО: Жител на Бродец осомничен за измами

Од:
До кого (е-маил):
Порака: