КРАЛСКА ЕКСПЕРТКА ОТКРИ: Ова е прекарот со кој кралот Чарлс Трети ја нарекувал Меган, денес откако им се заладени односите, сигурно не го користи!


Кралската експертска Кејти Никол, во својата книга „The New Royals“ го откри специјалниот прекар со кој кралот Чарлс Трети ја нарекувал Меган Маркл. Според ...
| | веќе видена | слични

 Кралицата Елизабета со години не дозволувала да се „сквернават“ останките на децата, но Чарлс сака да дозволи научниците да си ја завршат работата и да се ...
| | веќе видена | слични

Крунисување на кралот Чарлс Трети ќе се одржи во сабота, на 6 мај 2023 година, во Вестминстерската опатија. На церемонијата заедно со кралот ќе биде крунисана ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл открива се повеќе детали за проблемите во животот, ѝкажале колку е луда и хистерична! „Кренете рака ако ви кажале дека сте луда или хистерична! ...
| | веќе видена | слични

Еден член од кралското семејство отсекогаш се истакнувал во јавноста, сакајќи да привлече медиумско внимание, па прави сè за да биде славен барем на 5 минути. ...
| | веќе видена | слични

Крунисувањето на британскиот крал Чарлс III ќе биде грандиозен и значаен настан, но датумот на кој се одржува оваа церемонија може да биде незгоден за некои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Церемонијата на крунисување на британскиот монарх Чарлс Трети ќе се одржи на 6-ти мај 2023 година во Вестминстерската опатија, речиси осум месец по смртта на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 605 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 187 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 172 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРАЛСКА ЕКСПЕРТКА ОТКРИ: Ова е прекарот со кој кралот Чарлс Трети ја нарекувал Меган, денес откако им се заладени односите, сигурно не го користи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: