СКАНДАЛ кој го уништи кралското семејство: Данскиот принц „ПОЛУДЕЛ“ по својата снаа


Скандалозна недела во данскиот замок откако кралицата Маргарет решила да им ги одземе титулите на децата на својот најмлад син Принцот Јоаким тврди дека ...
| | веќе видена | слични

 Кралицата Елизабета со години не дозволувала да се „сквернават“ останките на децата, но Чарлс сака да дозволи научниците да си ја завршат работата и да се ...
| | веќе видена | слични

Крунисување на кралот Чарлс Трети ќе се одржи во сабота, на 6 мај 2023 година, во Вестминстерската опатија. На церемонијата заедно со кралот ќе биде крунисана ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл открива се повеќе детали за проблемите во животот, ѝкажале колку е луда и хистерична! „Кренете рака ако ви кажале дека сте луда или хистерична! ...
| | веќе видена | слични

Еден член од кралското семејство отсекогаш се истакнувал во јавноста, сакајќи да привлече медиумско внимание, па прави сè за да биде славен барем на 5 минути. ...
| | веќе видена | слични

Крунисувањето на британскиот крал Чарлс III ќе биде грандиозен и значаен настан, но датумот на кој се одржува оваа церемонија може да биде незгоден за некои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Церемонијата на крунисување на британскиот монарх Чарлс Трети ќе се одржи на 6-ти мај 2023 година во Вестминстерската опатија, речиси осум месец по смртта на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 511 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 392 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 401 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Проверки низ казината во главниот град, но и во угостителските објекти спроведоа полициските екипи во текот на вчерашниот ден. Контролите направени во ноќните ...
сите 213 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 142 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКАНДАЛ кој го уништи кралското семејство: Данскиот принц „ПОЛУДЕЛ“ по својата снаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: