Иран обвини поранешен играч на Баерн за протестите во земјата


8 копии

Повеќе од 800 членови на Медицинскиот совет на Иран го обвинија шефот на организацијата дека им помага на властите во прикривањето на причината за смртта на ...
| | веќе видена | слични

Неколкумина средношколци што биле уапсени на масовните протести во Иран биле испратени во „кампови за превоспитување“. Десетици луѓе загинаа, а стотици беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тие биле приведени за време на антивладините протести предизвикани од смртта на една млада жена во притвор за наводно погрешно носење хиџаб.Министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– По неуспехот на воената опција и американските санкции, Вашингтон и неговите сојузници прибегнаа кон политика на дестабилизација осудена на неуспех, рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси денеска ги обвини САД дека водат „политика на дестабилизација“ против Иран, каде што еден месец се одржуваат антивладини ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ирански официјален претставник потврди дека неколку средношколци уапсени за време на протестите биле испратени во кампови за превоспитување за да го „едуцираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Членките на Европската Унија денеска се согласија да воведат санкции за ирански претставници вклучени во насилното задушување на масовните протести во таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да има револуција произлезена од протестите од изминатите три недели, тврди иранскиот министер за внатрешни работи Ахмад Вахиди. – Нашите непријатели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 613 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Надлежните не откриваат имиња, но на 14 бугарски државјани во сабота нема да им биде дозволен влез во државата доколку се обидат да присуствуваат на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран обвини поранешен играч на Баерн за протестите во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: