ОПЕК го намалува производството на нафта

Глобалниот пазар на нафта е тесен, смета шефот на „Сауди Арамко“, најголемиот светски производител на нафта. И тоа не навестува добро за светот кој сè уште ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути ОПЕК во средата ја намали прогнозата за растот на светската побарувачка на нафта за 2022 година по четврти пат од април и, исто така, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД ја критикуваа Саудиска Арабија за инсистирањето дека минатонеделното намалување на производството од нафтениот картел ОПЕК и неговите сојузници, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Министерството за надворешни работи на Саудиска Арабија може да се обиде да спинува или да менува насоки, но фактите се едноставни. Светот се собира зад ...
| | веќе видена | слични

Путин се прејде за некои работи во Украина. Но, Саудиците веќе се качија на возот. Зелените прогресивци немаат слух за Европа. Сандерс, прогресивните ...
| | веќе видена | слични

Ултиматумот на демократите доаѓа откако Бајден завчера во изјава за Си-ен-ен се закани дека ќе преземе активности за преиспитување на минатонеделната одлука на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути ОПЕК и неговите сојузници ја бранат својата одлука да го намалат производството на нафта, тврдејќи дека се обидуваат да се подготват ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 72 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОПЕК го намалува производството на нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: