Ќе пропадне ли и Credit Suisse како Lehman Brothers на почетокот на кризата од 2008?

Според објавеното правосилно решение на Стопанскиот суд во Загреб, вонредната управна постапка во Агрокор е завршена, а Агрокор д.д. е избришан од Судскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 5 минути На седницата одржана на 07.10.2022 година, Одборот на директори на Македонска берза донесе Одлука за котација на втората емисија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бонбона бизнис е епитетот што со право може да го понесат продавниците за брзи пари! Дури осум од нив лани успеале да имаат профити кои се зачудувачки. Две ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Корпоративниот сектор во 2021 година постепено го нормализираше работењето, при што претпријатијата во значајна мера закрепнаа од последиците од пандемијата. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Новиот извештај објавен од Finance Watch ја открива изложеноста на банките на ЕУ на средства од фосилни горива и повика на повисоки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе пропадне ли и Credit Suisse како Lehman Brothers на почетокот на кризата од 2008?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: