ЕСМ: Продолжуваат активностите за ремонтот на Блок 1 во РЕК Битола


7 копии
9 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во интервју за КликПлус на ТВ 21 одговарајќи на прашање за инвестициите во енергетиката посочи дека во Република Северна ...
| | веќе видена | слични

„Дадовме задача како Влада на државниот производител, ЕСМ, да го зголеми производството за 25 отсто. Тие го надминаа тоа за 2 отсто и за 27 отсто е зголемено ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 807 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 211 | | | веќе видена

Хрватска е на добар пат да го повтори успехот од пред четири години кога играше во финалето на Светското првенство, откако Коцкестите сега се пласираа во ...
сите 128 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ: Продолжуваат активностите за ремонтот на Блок 1 во РЕК Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: