(ВИДЕО) Таче му дал 2 милиони евра државни пари на својот кум!


Откако ВМРО-ДПМНЕ побара од Антикорупциската комисија да отвори случај против премиерот Димитар Ковачевски, претседателката Билјана Ивановкса за МКД.мк вели ...
| | веќе видена | слични

Дезертерот Ковачевски ја основа „Пиксел Груп“, заедно со неговиот кум Паунов, 5 месеци откако СДС доаѓа на власт во 2017 година. За само една година тие прават ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Злосторничко здружение во аферата „Броило“ околу Ковачевски влегло во бизниси од 26 милиони евра откако е СДС на власт, ова денеска преку соопштение до ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Аферата „Броило“ го извади на површина соларниот картел, кој е сконцентриран околу дезертерот Ковачевски. Обелоденивме како две поврзани фирми „Пиксел Груп“ ...
| | веќе видена | слични

Обелоденивме како две поврзани фирми „Пиксел Груп“ основана од Ковачевски и неговиот кум Паунов, и КМГ ЕОЛ Квазар основана само од кумот, откако е СДС на власт ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кумот на Ковачевски, Паунов е со длабоки врски во СДС, картелот засилено работи по доаѓањето на СДС. Горанчо Паунов, коосновач на „Пиксел Груп“ со Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тред ден Скопје е блокирано од приватните автобуски превозници, поради, како што тврдат тие, милионскиот долг што кон нив го има Градот, но градоначалничката ...
сите 320 | | | веќе видена

„Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот? Се ...
сите 362 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 54 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 177 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 243 | | | веќе видена

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Таче му дал 2 милиони евра државни пари на својот кум!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: