Милков: Фудбалскиот натпревар и пресудата на Алабаковски не испраќаат позитивна порака


На редовниот брифинг во бугарското Министерство за надворешни работи, министерот Николај Милков коментираше дека оваа недела имало два настана со Република ...
| | веќе видена | слични

Ако името на клубот „Цар Борис Трети“ е проблем, тогаш гимназијата во Скопје што го носи името „Јосип Броз Тито“ е многу поголем проблем, одвали завчера ...
| | веќе видена | слични

Давањето претеран публицитет на вакви смислени провокации, од страна на група на шарлатани и фокусирањето на јавноста таму, на државата не ѝ носи ќар. Она што ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи во службената влада во Софија, Николај Милков, ја коментира изјавата на македонскиот претседател Ставо Пендаровски дека дека не ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Бугарија ,Милков прашува како за Македонија е проблем тоа што еден клуб на Бугарите во Македонија ќе го носи името Цар Борис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот за надворешни работи во службената влада во Софија, Николај Милков, порача дека Бугарија е Европска Унија и додека преговара со ЕУ, Република ...
| | веќе видена | слични

Во однос на бугарскиот клуб „Цар Борис трети“ што треба да се отвори во Охрид, Mинистерот за надворешни работи во службената влада во Софија, Николај Милков ...
| | веќе видена | слични

Името на гимназијата Јосип Броз Тито во Скопје е поголем проблем од името Цар Борис на бугарскиот клуб ов Охрид смета привремениот бугарски министер за ...
| | веќе видена | слични

Добро е да се мерат реакциите, добро е да се биде ладнокрвен, да се размислува пред да се зборува и да се решаваат работите прагматично во што го обезбедува ...
| | веќе видена | слични

Вршителот на должноста заменик-министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков , околу најавеното отворање на бугарскиот клуб со контроверзно име ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милков: Фудбалскиот натпревар и пресудата на Алабаковски не испраќаат позитивна порака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: