Стефковски: Дополнителни 500.000 денари финансиска поддршка за ФК Скопје

5 копии

Во просториите на општина Гази Баба, денеска беа доделени решенијата за субвенционирање на граѓаните за вградување на уреди за течен нафтен гас на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување на стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општина Гази Баба. „ Целта на ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општината за учебната 2022/2023 година. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, вчера попладне оствари средба со Харолд Фугер, Аташе за социјална политика на Австриската амбасада во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, утрово беше домаќин на ученици од основни училиште од Хрватска, Турција, Романија и Италија. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Субвенциите за купена инвертер клима утре ќе бидат исплатени на сметките на добитниците, кои конкурирале на јавниот повик, информираат од Општина Велес. Тие ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за реализација на програмската активност при Општина Карпош, распишува јавен повик за реализација на проекти од областа на здравјето на жената. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Откако македонскиот сликар Илија Пенушлиски, побара неговото дело „Галичник“ да го нема вво Бугарскиот Културно-информативен центар во Скопје, истото денеска ...
сите 272 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 373 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стефковски: Дополнителни 500.000 денари финансиска поддршка за ФК Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: