Судењето за „Транспортер 2“ ќе ја чека пресудата на Апелација за „Транспортер“

Судењето на обвинетите во „Транспртер 2“ продолжи во Кривичниот суд во Скопје по пет месеци пауза, иако сѐ уште не е донесена пресуда на Апелациониот суд во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Александар Василевски-Нинџа, кој е осуден на затворска казна за упадот во Собранието што се случи на 27 април, доби нова затворска казна од шест месеци откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клучниот сведок на обвинителството за случајот организатори на 27 април, доби уште една затворска казна. Александар Василевски-Нинџа е осуден на шест месеци ...
| | веќе видена | слични

Осудениот на ниска казна за упадот во Собрание што се случи на 27 април, Александар Василевски – Нинџа , пред судот признал дека му помогнал во бегството на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Александар Василевски-Нинџа доби нова затворска казна од шест месеци затоа што помогнал при бегство на Горан Грујевски, поранешен началник на Петтата управа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Александар Василевски-Нинџа, кој беше главен сведок за предметот „Организатори на 27 април“, доби нова затворска казна, пишува а1.он. Тој вчера е осуден на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Ел Салвадор, Реиналдо Васкез (66) е осуден на казна затвор во траење од 16 месеци поради примање поткуп во ...
| | веќе видена | слични

Високиот суд во Белград потврди дека Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас, е законски осуден и виновен за навреда на новинарката N1 Жаклина ...
| | веќе видена | слични

Поради отсуство на судечкиот судија се одложи главната расправа за случајот „Титаник 2“ која беше закажана за денеска и се презакажа за 17. октомври, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 778 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 351 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

По повод најавеното отворање на новото здружение на граѓани во Охрид, како и јавните повици за изразување протест против него, Министерството за надворешни ...
сите 137 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судењето за „Транспортер 2“ ќе ја чека пресудата на Апелација за „Транспортер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: