Швајцарија зимава планира да заштеди 15% од плинот

2 копии

Унгарија потпиша договор со Русија за дополнително снабдување со гас, објави владиниот портпарол Золтан Ковач. Според овој договор предвидено е гасот да ...
| | веќе видена | слични

Газпром најави нов проект со Кина и се пофали со рекордни приходи оваа година. Руски Газпром ќе ја прошири мрежата на гасоводи и ќе изгради нови складишта за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Унгарците не се откажуваат од рускиот гас. Владиниот портпарол, Золтан Ковач соопшти дека Унгарија потпиша нов договор за гас со Русија.Русија ќе испорачува до ...
| | веќе видена | слични

Руската гасна компанија „Газпром“ извести за рекордна добивка во првата половина од годинава и најави дека ќе ја прошири мрежата гасоводи и ќе изгради нови ...
| | веќе видена | слични

Цените на природниот гас во Европа, според проценките на Гаспром, би можеле да надминат 4.000 долари за илјада кубни метри во текот на есента и зимата, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 750 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарија зимава планира да заштеди 15% од плинот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: