Халкбанк со матичната банка од Турција го зголеми капиталот за нови 30 мил. евра

Халкбанк официјално изврши зголемување на капиталот за нови 30 милиони евра, што претставува поддршка од главниот акционер на банката – Халкбанк АШ Турција за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Првиот човек на нашата најголема фармацевтска компанија Живко Мукаетов , генерален директор на Алкалоид купи нови 400 обични ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на најголемата фармацевтска компанија во земјава, Живко Мукаетов, купи 400 акции издадени од „Алкалоид“. За оваа промена во сопственоста ...
| | веќе видена | слични

Неизвршна членка на Одборот на директори на Раде Кончар Апаратна техника Скопје купи акции од компнијата. За оваа вест извести компанијата преку Македонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкбанк со матичната банка од Турција го зголеми капиталот за нови 30 мил. евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: