Донаторска конференција за поддршка на Украина

2 копии
2 копии

Украинската воена команда во средата објави дека ја уништила базата на руските војници во Нова Каховка во областа Керсон, а на полуостровот Крим, кој беше ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски има намера да го смени Валериј Заслужни од должноста врховен командант на украинските вооружени сили, објави во ...
| | веќе видена | слични

Антон Герашенко, советник на украинскиот претседател, сугерира дека во вчерашната експлозија на Крим биле уништени голем број руски авиони. Имено, Герашенко ...
| | веќе видена | слични

Генералот Валериј Залужни, врховен командант на вооружените сили на Украина, призна дека руските сили продолжуваат да напредуваат во Донбас, но рече дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се разгледуваат опциите како производителите на основните прехранбени продукти да имаат пониска регулирана цена за да се намалат финалните цени на крајните ...
сите 299 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 561 | | | веќе видена

Кастриот Реџепи, поранешен пратеник на Беса, кој во Собранието функционираше како независен, во врска со неговото евентуално приклучување кон „огнената група” ...
сите 345 | | | веќе видена

Пратеникот Љупчо Пренџов преку статус на Фејсбук се огласи за отворањето на бугарскиот фашистички клуб Цар Борис во Охрид:⁉️ Наместо Таче како што вети да ...
сите 234 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата сериозно да го разгледа и да го осуди условувањето на компаниите кои вчера се заканија дека ќе отпуштат од 30 до 50 проценти од работниците поради ...
сите 222 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека без разлика што ја сака Европската ...
сите 64 | | | веќе видена

Пред десеттина денови, Град Скопје и градоначалничката Данела Арсовска склучиле Договор за ангажирање на Агенција за услуги за привремени вработувања. ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донаторска конференција за поддршка на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: