Подољак најави дека ја менуваат тактиката на војување


2 копии

Москва не објави колку загуби претрпеле во војната во Украина од нејзините први недели, но западните власти и владата во Киев тврдат дека станува збор за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша указ за зголемување на бројот на вооружените сили на Русија за 137.000 војници, со што нивниот вкупен број ...
| | веќе видена | слични

Путин потпиша указ за зголемување на бројот на руските вооружени сили Билјана Богоеска 25.08.2022 / 15:27 Свет Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролот на Советот за национална безбедност при Белата куќа Џон Кирби денеска изјави дека Русија оваа недела би можела да распише референдум во окупираниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин нареди денеска да им се исплати по 10.000 рубљи (околу 167 евра) на семејствата со деца на окупираните украински територии. ...
| | веќе видена | слични

Помина половина година од почетокот на конфликтот меѓу Русија и Украина, а конечниот исход се уште не е на повидок.На 24 февруари, рускиот претседател Владимир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 487 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подољак најави дека ја менуваат тактиката на војување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: