„УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ГО ИЗВРШИЈА НАПАДОТ НА КРИМ“: Потврди висок украински воен функционер за Newyork Times


Јавно, украинските власти не ја потврдија вмешаноста на украинската војска, бидејќи руските и окупационите претставници се обидуваа да го утврдат изворот на ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски изјави дека „Русите сфатиле дека Крим не е место за нив“ откако полуостровот беше погоден од три разорни удари во ...
| | веќе видена | слични

Руската црноморска флота стационирана на Крим доби нов заповедник, објавија државните медиуми, откако руските воени бази на анектираниот полуостров беа ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Соколов е назначен на позицијата по неодамнешните експлозии во руските воени бази на Крим.Во руската воена база кај Јанкој на Крим и денеска, ден по нападот ...
| | веќе видена | слични

Украинската воена команда во средата објави дека ја уништила базата на руските војници во Нова Каховка во областа Керсон, а на полуостровот Крим, кој беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 309 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 280 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ГО ИЗВРШИЈА НАПАДОТ НА КРИМ“: Потврди висок украински воен функционер за Newyork Times

Од:
До кого (е-маил):
Порака: