Само Смаќовска може да го гони Муареми, но неа никаде ја нема

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
| | веќе видена | слични

Професорката Ана Павлова Данева смета дека новите настани кои се случуваат околу Обвинителството, откако по суспензијата на шефицата на ОЈО за организиран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обвинителката Вилма Русковска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители. Русковска за МИА потврди дека го добила решението и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Републичкото Јавно обвинителство и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција непречено функционираат и продолжуваат активно ...
| | веќе видена | слични

Русковска ќе се жали на суспензијата од Јовески. Таа за Сител вели дека во рокот од 8 дена својата жалба ќе му ја достави на Советот за јавни обвинители. Не ...
| | веќе видена | слични

Јавноста знае дека наша препорака беше обвинителките и директорот на некој начин да се суспендираат со цел случајот со сомневањата за Финансиската полиција да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

С ѐ уште не знаеме дали фокусот е сосема тргнат од случајот на предистрага во случајот на финансиската полиција, едно е сигурно, дека начинот на кој што се ...
| | веќе видена | слични

Формирано Специјално јавно обвинителство чија шефица е осудена за корупција, а обвинителството укинато. Обвинителство за организиран криминал времено го ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, не смета дека суспендирањето на обвинителката за организиран криминал Вилма Рускоска и повлекувањето на ...
| | веќе видена | слични

Рускоска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители Филип Здравески 17.08.2022 / 18:15 Македонија Обвинителката Вилма ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украина во средата ги повика своите поддржувачи јасно да ѝ кажат на Русија дека „нејзините обиди за анексија, уцени и ултиматуми“ само ќе донесат поголема ...
сите 442 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 25 | | | веќе видена

Ајде дезертеру Ковачевски, охрабри се и кажи, дали си трајно неспособен или си лажел пред АРМ за да избегнеш служење на војска. Што е толку тешко? Нема трето. ...
сите 82 | | | веќе видена

Во домовите во Скопје ќе има парно на 15 октомври, вели Виктор Андонов, советник за енергетика во Кабинетот на премиерот. Во прилог на ваквото тврдење Андонов ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само Смаќовска може да го гони Муареми, но неа никаде ја нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: