Еврејската заедница проверува дали клубот „Ванчо Михајлов“ е сместен во куќа на депортирани Евреи

Еврејската заедница во Македонија ќе истражува дали објектот во која е сместен бугарскиот културен клуб „Ванчо Михајлов“ некогаш му припаѓала на еврејско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еврејската заедница на Македонија започна со процедурата пред надлежната институција за да провери дали куќата во која сега е сместен бугарскиот културен клуб ...
| | веќе видена | слични

Еврејската заедница во Македонија во битолскиот катастар ќе го проверува потеклото на куќата каде е сместен бугарскиот културен клуб „Ванчо Михајлов“ во ...
| | веќе видена | слични

Куќата во која е сместен бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, именуван по соработник на фашистите во Втората светска војна, битолчани ја познаваат како ...
| | веќе видена | слични

Откако германската телевизија ЗДФ во репортажа излезе со вакво тврдење, Еврејската заедница во Македонија ја почна потрагата по одговорот пред Катастарот во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Утринава во 9 часот на Граничниот премин Деве Баир полициски службеници го лишија од слобода Н.П.С. (34) од Плевен, Република Бугарија. По претходно преземени ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврејската заедница проверува дали клубот „Ванчо Михајлов“ е сместен во куќа на депортирани Евреи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: